Szukaj
  • ADMIN

O soku z brzozy

Aktualizacja: maj 3Kilka słów o zdrowym soku z brzozy.

Sok z brzozy - blog
Sok z brzozy.


Pozyskiwany wczesną wiosną sok z brzozy posiada wiele właściwości zdrowotnych pozytywnie oddziaływających na organizm ludzki. Przez wieki ceniony jako środek leczniczy. Poprzez jego własności moczopędne, oczyszcza organizm z toksyn przemiany materii. Stosuje się go do uwalniania z nerek i układu moczowego wszelkiego rodzaju kamieni, zapobiegając jednocześnie osadzaniu się piasku. Polecana jest również jako środek oczyszczający z moczanów w chorobie określanej jako dna moczanowa. Znany jest również jako specyfik o działaniu wzmacniającym i uodparniającym na większość infekcji nasilających się szczególnie zimą, i wczesną wiosną. Pijąc sok z brzozy pomagamy organizmowi w wydalaniu szczególnie niebezpiecznych dla organizmu jonów sodu i chloru, które stosowane są w dużej mierze przy produkcji żywności jako konserwanty i „polepszacze smaku”. Naturalny płyn otrzymywany z drzewa brzozy posiada w swoim składzie wiele substancji cennych dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu min.:

  • Kwas jabłkowy

  • Kwas cytrynowy

  • Fosfor Wapń

  • Potas

  • Miedź

  • Żelazo

  • Magnez

  • Witaminy z grupy B

  • Związki żywiczne

W związku z występowaniem tych mikro i makroelementów, sok z brzozy szczególnie nie toleruje poddawania go obróbce cieplnej oraz wystawiania na działanie promieni słonecznych.

Kurację, tym drogocennym dla naszego zdrowia płynem, należy przeprowadzić regularnie w ciągach kilkunastu dni. Pijąc ok 100 ml płynu dwa do trzech razy dziennie, przez jakieś dwa do trzech tygodni, szczególnie zwracając uwagę na systematyczność kuracji. Tak przeprowadzona kuracja powinna oczyścić organizm z zalegających moczanów, toksyn przemiany materii oraz wypłukać zalegające kamienie nerkowe. Warto przy tym pamiętać, że wszelkiego rodzaju działania polegające na poprawie zdrowia oraz wdrożeniu kuracji metodami naturalnymi, należy skonsultować z lekarzem. Po to, aby wykluczyć możliwe negatywne działanie soku brzozy z regularnie przyjmowanymi farmaceutykami. Podczas kuracji, oraz dla zwiększenia pożądanego efektu, należ wykluczyć z diety alkohol, kawę, czarną herbatę, szpinak, szczaw, czy nawet czekoladę. Warto również ograniczyć spożycie wędlin, szczególnie tych produkowanych  na potrzeby handlu w hipermarketach, nie posiadających certyfikacji żywności ekologicznej. KK - blog

44 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie