Zastosowanie:

 Doustnie w postaci naparu jako środek żółciopędny w niedostatecznym wydzielaniu żółci i dolegliwościach dyspeptycznych. Zewnętrznie do kąpieli rozgrzewających w bólach mięśniowych, stanach reumatycznych i zaburzeniach krążenia obwodowego.

Dawkowanie:

 W dolegliwościach dyspeptycznych : 1 płaską łyżkę (2 g) liści zalać 200ml (1 szklanką) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez 20 minut, przecedzić. Wypić 0,5 szklanki naparu 1-2 razy w przypadku wystąpienia objawów. Do kąpieli rozgrzewających: 2 łyżki (5g) liści rozmarynu zalać 1l wrzącej wody, utrzymywać pod przykryciem w stanie łagodnego wrzenia przez 10 minut, przecedzić, wlać do przygotowanej ciepłej wody do kąpieli.

Uwagi:

Kąpieli rozgrzewających nie zaleca się osobom z otwartymi ranami skóry, zmianami zapalnymi skóry, z poważnymi zaburzeniami krążenia, z nadciśnieniem. Należy zachować ostrożność ponieważ u osób wielokrotnie stykających się z zielem rozmarynu występowały czasem stany zapalne spowodowane przez karnozol zawarty w liściach. W przypadku nie ustępującego podrażnienia skóry należy przerwać stosowanie.


Liść Rozmarynu 50g KAWON

3,70 złCena
  • 5909990214556